Instrukcja protestu. Lekarze mają pacjentów w d....

Metody leczenia, leki, informacje naukowe

Instrukcja protestu. Lekarze mają pacjentów w d....

Postprzez Ryszard-Rici » 05 Sty 2012 23:16

Wnioski z działania protestujących lekarzy, którzy grają zdrowiem i życiem chorych wyciągnijcie sami.
Źródło: http://www.pulsmedycyny.com.pl/mod/archiwum/15318 <- Otwórzcie ten link.
Ryszard

Dlaczego – mimo cofnięcia się rządu i zapowiedzi, że w przyszłym tygodniu przedstawi projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej – pieczątkowy protest trwa nadal? „Puls Medycyny” dotarł do instrukcji, która częściowo odpowiada na to pytanie.
W instrukcji, jaką samorząd lekarski przygotował dla zespołu negocjacyjnego – tego, który ma monitorować i proponować zmiany w ustawie refundacyjnej – znalazł się taki oto znaczący fragment:

„Z naszej uchwały (z 16.12.2011) wynika, że Zespół NRL jest powołany do pracy z MZ w sprawie zmiany przepisów, nie do monitoringu działań MZ. Oczywiście bardzo ważne będzie zdanie Zespołu o chęci Ministerstwa do wprowadzenia oczekiwanych przez nasze środowisko zmian. Sądzę, że to zdanie powinno być gotowe na posiedzenie NRL i może stanowić jeden z argumentów do decyzji o proteście. Część Koleżanek i Kolegów od dziś już protestuje. To jest próba, co można w ten sposób uzyskać. W ciągu 2 tygodni okaże się, czy taka forma protestu wystarcza, czy trzeba pomyśleć o jeszcze innych działaniach (podkreślenie redakcji). Dlatego nie stwarzajmy atmosfery pośpiechu – nasze postulaty są ciągle aktualne i nie sądzę, że jeżeli nie zostaną załatwione w ciągu pierwszych dni stycznia, to przepadną. Bierzmy pod uwagę i to, że w MZ, Rządzie i Sejmie są osoby, które podzielają nasz punkt widzenia, ale w politycznej gorączce i w ostrym konflikcie mogą być zmuszone ulec „woli politycznej”. Eskalując konflikt możemy nie dać im szansy na działania zgodne z naszymi postulatami. Ta szansa oczywiście musi mieć określony termin. Na razie jest to 13.01.2012”.

W dalszej części autor, członek władz samorządu lekarskiego, rozważa, czy nie warto „w ciągu kilku dni opracować krótki i prosty tekst (w formacie recepty) wyjaśniający pacjentom, dlaczego przepisy muszą ulec zmianie i zacząć rozdawać wszystkim pacjentom razem z receptami?
Awatar użytkownika
Ryszard-Rici

Re: Instrukcja protestu. Lekarze mają pacjentów w d....

Postprzez Foxi » 07 Sty 2012 18:24

To są skutki traktowania konowałów jak święte krowy. Robią co chcą. Minister powinien ich wszystkich wziąć za pyski i każdemu kto nie wypełnia obowiązków zawodowych obcinać wynagrodzenia i tak do skutku......... oczywiście nikt nie ma wątpliwości, że protestują ci co mają najwięcej do stracenia.

Ps Solu-Medrol nie znalazł się na liście refundacyjnej :shock:
"Uwity jestem z nerwów skrwawionych anioła
I sądzę was od stopy do włosa, bo jestem
Wszystkich was razem dechem i moralnym chrzestem!" - C.K. Norwid
Foxi

Postprzez Andrzej » 08 Sty 2012 10:53

Foxi napisał(a):

Sterydy niszczą wątrobę, zwłaszcza kości. Zwiększają znacznie możliwość zachorowania na osteoperozę :!: . Skracają też życie :!:
Andrzej
Andrzej

Postprzez Foxi » 08 Sty 2012 12:40

Andrzej napisał(a):
Foxi napisał(a):

Sterydy niszczą wątrobę, zwłaszcza kości. Zwiększają znacznie możliwość zachorowania na osteoperozę :!: . Skracają też życie :!:
Andrzej

Rozumiem, że Ty nie bierzesz kroplówek w razie rzutu :?: Ciekawe....
"Uwity jestem z nerwów skrwawionych anioła
I sądzę was od stopy do włosa, bo jestem
Wszystkich was razem dechem i moralnym chrzestem!" - C.K. Norwid
Foxi

Postprzez jahalinka » 09 Sty 2012 15:29

Foxi napisał(a):
Andrzej napisał(a):
Foxi napisał(a):...
Rozumiem, że Ty nie bierzesz kroplówek w razie rzutu :?: Ciekawe....

Nie on jeden omija Solu; i bynajmniej nie z powodu wnikania w szczegóły, co się uszkadza, ale z powodu pogłębiania się objawów.
jahalinka

Postprzez antyszaman » 09 Sty 2012 16:20

Witajcie!
Zaintrygowała mnie wypowiedź dotycząca Solumedrolu. Czy Jahalinka mogłabyś proszę nieco rozwinąć to co napisałaś o tym sterydzie. Wiadomo, że praktyką stosowaną w szpitalu podczas rzutu było podawanie tego sterydu. Zawsze sie zastanawiałem, czy bez niego można było sobie poradzić. Jak to wygladało u Was. Z tego co zrozumiałem nie każdy pacjent w trakcie rzutu na to się godzi? Jest inny sposób?
dziękuję za odpowiedz.
antyszaman

Postprzez jahalinka » 09 Sty 2012 20:36

Mogę przedstawić tylko moje doświadczenia. Dałam się na ten sposób leczenia namówić tylko dwa razy i więcej tego świadomie nie zrobię , bo efekty były takie:
Pierwszy raz:
początek - bolące stopy, ogólne osłabienie ale jeszcze na chodzie; w trakcie podawania sterydu - najpierw coraz dotkliwszy ból stóp, później dłoni, podczas drugiej kroplówki doszło uczucie "zawiązanego ciasno paska"wokół bioder; podczas trzeciej doszło uczucie zgniatania w klatce piersiowej. Na tym etapie zakończyłam Solu a w następnych trzech miesiącach było właściwie z godziny na godzinę gorzej - doszłam do etapu, kiedy ledwie utrzymywałam się na nogach. Wtedy trafiłam znów do szpitala i znów zaordynowano mi sterydową kroplówkę - nie postawiła mnie na nogi, pogłębiały się tylko odczucia bólowe: na moje wyraźne żądanie przerwano podawanie po dwóch kroplówkach Do jakiego-takiego stanu doprowadziła mnie dopiero rehabilitacja (w tym masaż podwodny całego ciała) i leki moczopędne.
jahalinka

Postprzez Jola » 09 Sty 2012 21:15

Witam
Popieram Halinkę i mam takie same zdanie na temat sterydów . Moje dwie koleżanki chorowały na sm . Jedna z nich ciągle , przy każdym rzucie przyjmowała sterydy , już jej nie ma .Choroba postępowała szybko , natomiast ta która nie przyjmowała sterydów ani żadnych leków nowoczesnych na sm choruje od 15 lat i chodzi samodzielnie . Żałuje , że tylko posłuchałam ją jak mówiła o sterydach a o interferonie posłuchałam neurologa to był błąd .Dlatego uważam , że sterydy to ostatecznośc i Ania nigdy ich nie przyjmowała . Raz miała przepisane w tabletkach przez profesora S... , ale skonsultowałam z innym neurologiem i nie wykupiłam recepty . Dowiedziałam się od niego , że ten steryd skraca okres pomiędzy rzutami , czyli przyspiesza kolejny rzut .Doktor Schelling mówił , że sterydy niszczą kości tym samym człowiek się kurczy i maleje . Takie to jest dobrodziejstwo , które daje kopa w danym momencie , ale nie każdemu a ogromne spustoszenie w organizmie czynią u każdego człowieka.
Jola
Jola

Postprzez Pives » 10 Sty 2012 09:39

Witam
Odnosnie sterydow (solumedrol (?) w kroplowce). Przyjmowalem 3 razy. Za pierwszym bez watpienia pomogly (objawy czesciowo sie cofnely , niestety na pewien czas) , za drugim podobnie lecz efekt byl mniejszy , za trzecim spowodowaly jedynie rozstroj zoladka. Od tamtej pory dalem sobie spokoj ze sterydami.
Piotrek/Pives
Pives

Miejscowość: Warszawa

Postprzez antyszaman » 10 Sty 2012 16:39

hej
dzięki za odpowiedzi. Zastanawiam sie mianowicie nad jedną sprawą. Wiadomo sterydy nic fajnego, ale w czasie rzutu pomagały dojsć do siebie. Dylematy mam w kwestii: brać żeby szybciej z rzutu wyjśc czy nie brać i dochodzić do siebie wolniej. I czy bez sterydów dojdzie się do siebie czy raczej nie?
antyszaman

Następna

Wróć do LECZENIE

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości